17.4.2019


PÁTEČNÍ PŘEDNÁŠKY OD 19.30 !!!


V předvečer pochodu vás zveme do Penzion Šéba k teoretické přípravě na sobotní den D. Letos se o přednášky podělí ultra běžkyně Kateřina Kašparová, cyklista a ultra běžec Aleš Zavoral a fyzioterapeut Radek Soukup. Můžeme se opět těšit na super zážitky, předávání zkušenosti a spoustu zajímavostí. A nezapomeňte se přednášejících ptát! Nejzajímavější otázka vyhrává tričko R60 :-)


Katka Kašparová (vlastními slovy)

 • Holka z vesnice, která si jde za svými sny, běhá a učí matiku
 • Miluji běh, nejvíc ultra, ale základem je zázemí a vědět, kde stojím a kdo stojí vedle mě
 • Trpělivost, vytrvalost, pokora… to je ultra, to je potřeba
 • 2. místo Spartathlon trip z Athén do Sparty (246km) 27 hod 47 min, národní rekord 12 hod 133km, 100km 8:09:45, nějaké 24hod, nějaké závody v Číně, maraton 3:01:56…
 • Dělám věci, od srdce, s úsměvem, občas to je risky business, ale jistoty neexistují, jediná jistota je smrt. Do té doby je potřeba žít a užít! :-)
 • Web: http://www.zijsvujsen.online

Aleš Zavoral

 • Bývalý triatlonista, nyní aktivní ultra trail běžec koketující s dálkovou cyklistikou bez suportu
 • Narozen ve znamení berana, zkouší, kam až se dá s beraní tvrdohlavostí dojít, dojet na kole, doplavat či doběhnout.
 • Moto: "Všechny krize zahání, v hlavě síla beraní!"
 • Autor blogu http://BeranyDuc.blogspot.cz
 • Half Ironman: 5:06, Ironman: 10:44, UTMB (170km, +9 600m): 36:54, Rakovnická 60 (běh): 1. místo (2015), 2. místo (2016), Rakovnická 100 (běh): 1. místo (2018), Stovka Jarním Šluknovskem: 1. místo (2015, 2017), Loučení (170 km): 1. místo (2015), EKUT (300 km): 1. místo (2015), 3. místo (2014, 2016), TransAtlantic Way Bike Race (2 500 km): 4. místo, za 7,5 dne, NorthCape4000 (4 350 km): 2. místo, za 11,5 dne


Radek Soukup (vlastními slovy)

 • Fyzioterapie je pro mě začátkem a oporou pro osobní trénink. Jako osobní trenér potřebuji stavět tělesný rozvoj na pevných základech, a ty opírám o zkušenosti z fyzioterapie. Jako fyzioterapeut vnímám osobní trénink jako další krok, který následuje hned po uzdravení. Proto se při své práci snažím optimálním způsobem kombinovat výhody fitness a fyzioterapie a obohacovat je o znalosti z čínské medicíny.
 • Vzdělání jsem získal na Fakultě tělesné výchovy a sportu, Univerzita Karlova, obor Fyzioterapie. Nyní studuji čínskou medicínu na TCM Institutu v Praze.
 • Osobní stránky: http://www.radeksoukup.cz/


prednasky4.4.2019


STARTOVNÉ OPĚT 1 KČ !!!


Jelikož ctíme tradice, ponecháváme letos opět vstupné na Rakovnickou 60 na přívětivé jedné koruně české. Jinými slovy, startovné je opět dobrovolné. Kdo nám při prezenci dá jednu korunu, vezmeme si ji, kdo nám dá více, bránit mu nebudeme, ba naopak budeme moc rádi. Z vybraných peněz každý rok hradíme zásobení občerstvovaček, tisk diplomů, průkazů chodce, šipek a štítků a spoustu dalších maličkostí. Děkujeme, že nás podporujete a těšíme se na startu. Zdrávi došli!


koruna29.3.2019


PEČTE SLADKÉ A SLANÉ PEČIVO NA R60 !!!


Po neskutečném zájmu z loňského roku vyhlašujeme i letos tradiční akci “Pečte s námi na R60”. Pokud budete chtít pomoci zpestřit občerstvení na trase, můžete se zapojit a přispět svými domácími vypečenými výtvory. Vítány jsou především koláče, bublaniny, ale také velmi oblíbené slané sušenky, škvarkové placky a různá slaná nebo sýrová pečiva. Prostě fantazii se meze nekladou.


Jen o jednu věc prosíme: Pokud nám budete chtít takto pomoci, noste své dobroty v papírových krabicích (např. od dortu nebo bot), ne v plastových nádobách nebo na plechových pekáčích. Velmi nám tím ulehčíte logistiku celé akce a krabice budeme moci následně zrecyklovat.


Vaše výtvory je možné donést buď na páteční přednáškový večer nebo přímo na start. Děkujeme a těšíme se na všechny dobroty!!!


peceni13.3.2019


LETOS MÁME FUNKČNÍ I BAVLNĚNÁ TRIČKA A ORIGINÁLNÍ TUNELY !!!


Spousta lidí se nás minulý rok ptala, jestli budeme mít letos funkční trika. Ano, budeme! A dokonce budeme mít i originální tunely na jejichž designu se podílelo mnoho z vás. Spolu s klasickými bavlněnými tričky bude možné vše objednat v průběhu registrace nebo na FB.


Jako každý rok od nás dříve registrovaní a došlí dostanou bavlněné tričko zdarma – u těchto triček nejsme ale schopni garantovat velikost. Pokud si chcete být jisti, že na vás zbyde vaše velikost, můžete si tričko za velmi příznivou cenu koupit. Tím také přispějete k průběhu celé akce. Utržené peníze se projeví na lepším zajištění a občerstvení a pomohou nám s celkovými náklady. Navíc, kdo si koupí funkční tričko, dostane od nás k němu zdarma i originální tunel. Tunel je možné pořídit si i zvlášť.


Po registraci vám pošleme email s údaji jak zaplatit a po zaplacení na vás bude čekat vše objednané v cíli pochodu nebo kdo bude chtít v tričku a tunelu v sobotu vyběhnout, může si obojí vyzvednout v průběhu pátečního přednáškového večera. Doufáme, že vás takových bude hodně.


Děkujeme, že nám pomáháte, a věříme, že budete s R60 spokojeni i letos!


tricka

Objednaná a zaplacená trička si budete moci vyzvednout na pátečním přednáškovém večeru. Doufáme, že vás takových bude hodně a druhý den na startu je už budete mít na sobě! Bavlněná trička zdarma rozdáváme pouze v cíli těm, kteří projdou celou trasu a v průkazu chodce budou mít zaznamenané všechny kontrolní body.
13.3.2019


LÉKÁRNIČKY NA OBČERSTVOVAČKÁCH !!!


Přesto, že se každý účastní jakékoli varianty R60 na vlastní nebezpečí, snažíme se dbát, aby byly všechny oděrky, opruzeniny nebo ranky řádně ošetřeny. Náplasti, obvazy, hořčík, vazelína, základní léky, dezinfekce, atd. - to vše bude připraveno v případě potřeby na všech velkých občerstvovačkách. I tak ale všechny prosíme, buďte prosím na trase opatrní a ohleduplní


aidkit13.3.2019


UBYTOVÁNÍ V TĚLOCVIČNĚ !!!


Jako i minulý rok nabízíme ubytování v tělocvičně Masarykovy obchodní akademie přes ulici naproti cíli. Všichni přespolní mohou za dobrovolný poplatek přenocovat od pátku do neděle. Nahlásit se můžete prostřednictvím formuláře na linku v registračním emailu nebo na tomto ubytovacím linku.

PS(Karimatku a spacák s sebou!)


telocvicna