30. březen 2018


KOLÁČE, BUBLANINY, DOBROTY !!!


Rakovnická 60 je rodinná akce. Ne že by všichni pořadatelé byli sourozenci, spíše je to tím, že jak na startu, tak na trase i v cíli vládne přátelská a někdy až rodinná atmosféra. Je to tím, že mnoho z vás se navzájem zná, a také tím, že mnoho účastníků se vrací projít si R60 opakovaně.


K atmosféře patří už několik let i to, že startující přinášejí své vlastnoručně vyrobené dobroty, které na vás pak čekají na jednotlivých občerstvovačkách. S touto tradicí začala maminka jednoho z pořadatelů a po dvou pekáčích jahodové bublaniny se tehdy na občerstvovačce Ústí jen zaprášilo.


Pokud budete chtít i letos přispět k rodinné atmosféře R60, napište nám do zpráv nebo do komentářů, co byste napekli. Dobroty pak můžete nechat na startu a my je rozvezeme na jednotlivé občerstvovačky. Poradíme, že nejvíce chutnají jakékoli marmeládové perníky, ovocné koláče a samozřejmě bublaniny. Ten, jehož dobrota bude chválena od účastníků nejvíce, od nás dostane tričko!


KOLÁČE, BUBLANINY, DOBROTY9. březen 2018


PŘEDNÁŠKOVÝ VEČER


Pozvání přijaly ikony českého sportovního dálkového pochodu, běhu a cyklování. V pátek 18. května v prostoru cíle Penzion Šéba od sedmi hodin večer pohovoří o praktických zkušenostech i teoretických základech výše zmíněných druhů pohybu.


Aleš Zavoral

 • bývalý triatlonista, nyní aktivní ultra trail běžec koketující s dálkovou cyklistikou bez suportu
 • narozen ve znamení berana, zkouší, kam až se dá s beraní tvrdohlavostí dojít, dojet na kole, doplavat či doběhnout.
 • Moto: "Všechny krize zahání, v hlavě síla beraní!"
 • autor blogu http://BeranyDuc.blogspot.cz
 • Half Ironman: 5:06, Ironman: 10:44, UTMB (170km, +9 600m): 36:54, Rakovnická 60 (běh): 1. místo (2015), 2. místo (2016), Stovka Jarním Šluknovskem: 1. místo (2015, 2017), Pražská stovka: 4. místo (2015), Loučení (170 km): 1. místo (2015), EKUT 2015 (300 km): 1. místo (2015), 3. místo (2014, 2016), TransAtlantic Way Bike Race (2 500 km): 4. místo, za 7,5 dne


Olaf Čihák

 • od roku 2000 správce informačního webu http://dalkovepochody.cz/
 • přes 450 odchozených a přes 50 zorganizovaných stovek
 • organizátor Pražské stovky a Týnišťských šlápot
 • nejrychlejší stovka 11h15m
 • nejdelší absolvovaný dálkový pochod 300 km za 3,5 dne


Milan Sunkovský

 • dlouholetý sportovní nadšenec a organizátor Rakovnického cyklování, největší sportovní akce rakovnického okresu
 • toho času na cyklovýletu v Laponsku


Přednáška5. březen 2018


UBYTOVÁNÍ V TĚLOCVIČNĚ MASARYKOVY OBCHODNÍ AKADEMIE


Pro vaše pohodlí bude letos možnost přespání v tělocvičně rakovnické Masarykovy obchodní akademie (MOA). Přespat bude možno z pátku na sobotu i ze soboty na neděli, s sebou pouze karimatku a spacák. MOA se nachází přes ulici hned naproti cíli – Penzionu Šéba a 300 metrů od startu, takže její strategickou polohu ocení jistě většina zdaleka přijezdších nebo znavených došlých.


V průběhu dubna zašleme všem registrovaným email s informacemi, jak si zamluvit místo k přespání.


MOA26. únor 2018


TRIČKA PRO VŠECHNY !!!


Po nesčetných žádostech v průběhu minulého ročníku jsme se rozhodli, že letos budou trička pro všechny, kteří po nich zatouží.


Pravidla jsou takováto:


Prvních 250 zaregistrovaných (kteří dojdou do cíle a budou mít v průkazu chodce zaznamenané všechny kontroly) dostanou od nás jako každý rok tričko zdarma jako cenu za zdárné dokončení pochodu. U těchto sponzorských triček bohužel nejsme schopni garantovat velikost. Pokud si tedy přejete pojistit, že tričko dostanete ve správné velikosti, objednejte si ho za 200 Kč. My vám pošleme email s informací, kam částku poslat a pokud zaplatíte do 15. dubna, tričko ve správné velikosti na vás bude čekat v cíli.


Tričko si ale budou moci objednat i všichni s registrací vyšší než č. 250 - stejným způsobem jako dříve registrovaní – pomocí registračního formuláře.


Tak doufáme, že si tričko objedná co nejvíce z vás. Utržené peníze se obratem projeví na bohatších občerstvovačkách a lepším zajištění celého pochodu.


Řekni mi Šmidříčko, co to máš za tričko!